Proč vlastně žáci 5.tříd šli bobovat ? Snad proto, aby v rámci projektu "Sníh" načerpali inspiraci pro své
literární práce. Ty nejlepší z nich máte právě před sebou !

Sníh 
Sníh je zmrzlá voda, která nám, no většinou jen dětem, dovolí sáňkovat, koulovat se a stavět si iglú. Dospělé moc nezajímá, jestli je nebo není sníh, protože oni ho stejně nevyužívají tak jako my. Od nich většinou jen slyšíme: „Ó už zase napadl ten otravný sníh!“ A to děti nikdy neříkají! Ale sníh mají ráda i některá zvířata, například psi. No jo, zima je nejlepší roční období. To si myslí určitě každé dítě.

                                                                                                           Nikola Červinková, 5.A

 Sníh
Sníh jsou malé tečky, které padají z oblohy. Jsou krásně bílé. Když máte špatnou náladu a uvidíte na zem spadnout malou bílou vločku prvního sněhu, určitě se vám zlepší. Pro děti je nejlepší to, že mohou bobovat, sáňkovat, stavět sněhuláky, dělat andělíčky a to nejzábavnější je se koulovat. Myslím si, že ze sněhu má každý radost, když to není čvachtanice.

                                                                                                           Tereza Studničková, 5.A

Sníh
Sníh je zmrzlá voda. Je bílý a studený. Potíže dělá hlavně silničářům, ale někdy i starším lidem.
Hlavně děti, ale i někteří dospělí, se na něj těší. Ale jsou i lidé, kteří ho rádi nemají. Když vidím první vločky sněhu,
jsem šťastná i když trošku naštvaná, že se budu muset pořádně oblékat. Ale jinak ho mám ráda. 

                                                                                                        Dominika Urbanová, 5.A

 Sníh
Když vždy začne padat první sníh, je to krásný pocit a už hned přemýšlím, co vše se dá na sněhu dělat. Můžeme si postavit sněhuláka, koulovat se, jezdit na bobech a lyžích a válet na sněhu sudy. Sníh mají skoro všechny děti rády, ale mají ho rádi i dospělí. Myslím, že sníh je pro všechny krásnou zábavou. Ale na sněhu je hrozná zima, tak si dávám v zimě ráda horký čaj. Myslím si, že nejen mě, ale i ostatní děti a i některé dospělé baví dělat andělíčky. Sníh je nekonečnou zábavou. Škoda, že sníh na jaře roztaje.

                                                                                                              Kateřina Šístková, 5.A