Tak takhle to začalo na krajském kole v Litoměřicích, kde naše žákyně Anna Fišerová a Michaela Velikaničová vybojovali první místo ve stolním tenisu a vydali se bojovat o celorepublikový titul.
Další snímky pocházejí již z republikového kola v Litomyšli.


 

Děkujeme dívkám a paní učitelce Procházkové za výbornou reprezentaci naší školy a gratulujeme k jejich pěkným výsledkům !

Zde je komentář pí.uč.Procházkové, která se s děvčaty celé akce účastnila:
 

V dnech 7. - 9. 12. 2008 se v Litomyšli konalo Republikové finále AŠSK ve stolním tenise družstev. Po vítězství v krajském kole reprezentovala Ústecký kraj děvčata ZŠ Meziboří – Michaela Velikaničová a Anička Fišerová.

                V dopolední soutěži předvedly obě dívky bojovný výkon. Hned v prvním utkání se postaraly o velké překvapení – porazily třetí nasazený tým z Prahy poté, co dvakrát otočily téměř prohraný zápas a zvítězily 3:2 na sety. Ani druhé družstvo, se kterým se utkaly, nepatřilo mezi outsidery. Přesto dívky ze Cvikova nenalezly na dvojici Velikaničová – Fišerová recept a po velkém boji s našimi děvčaty prohrály 2:3. Dvě vítězství ve skupině zajistila dívkám překvapivý postup ze skupiny do čtvrtfinále a nic na tom nezměnila ani prohra s favorizovaným a domácím týmem z Litomyšle.

                V odpoledním programu se stolním tenistkám z Meziboří už tolik nevedlo. Los jim přiřkl hned v úvodním utkání první nasazené družstvo dívek z Vlašimi. Velký výkonnostní rozdíl byl znát a po marném boji zástupkyně Ústeckého kraje prohrály 3:0. Ani druhé utkání v turnajovém pavouku nebylo snadné, výkony byly sice slibnější, ale štěstí se k Míše a Aničce otočilo zády a prohrály s družstvem Zlína 0:3. Ke slovu přišla fyzická a psychická únava, díky kterým dívky nezvládly ani poslední zápas s týmem Plzně a odcházely poražené 1:3.

                Přes nepříznivý vývoj ve čtvrtfinále vybojovaly zástupkyně ZŠ Meziboří 8. místo, což je pro školu historicky nejlepší umístění na republikové úrovni v této soutěži. Nutno podotknout, že v drtivé většině byly zúčastněné soupeřky členky Sportovních mládežnických středisek a trénují několikrát v týdnu, někdy i dvoufázově. Míša s Aničkou statečně reprezentovaly svou školu, okres i kraj a za jejich výkon jim patří veliké poděkování a pochvala.

                Poděkování také patří  MuDr. Bláhovi, který přispěl finanční částkou, díky které se mohly dívky akce takového formátu zúčastnit.