user_mobilelogo

DSC_0172.JPG

Když jsme v roce 2019 opouštěli naší letní táborovou základnu v Orlovicích, všichni jsme se těšili, až se tu zase za rok potkáme a nikoho z nás nenapadlo, že všechno bude jinak.
Ale bylo. Přišel covid a s ním spousta opatření. Mimo jiné zrušení letních táborů v roce 2020. O to víc jsme všichni doufali, že v tomto roce budeme moci tábor uskutečnit. A povedlo se,  samozřejmě za dodržení všech opatření, která s touto dobou souvisejí.
A tak vyjelo 100 dětí. Nejen do Orlovic, ale po vzoru čtyř chlapců z filmu Karla Zemana jsme se vydali na cestu do pravěku. Na cestě jsme zažívali úžasná dobrodružství: stopování stád mamutů, výrobu pravěkých zbraní, hledání nočních třetihorních šelem, stavění dinosaurů, hledání zkamenělin a mnoho a mnoho dalších. Překrásné byly i masky, které rodiče svým dětem připravili a které jsme si užili např. ve scénkách o životě pravěkých lidí. Díky počasí se povedlo i spaní pod širákem a koupání v bazénu. Také jsme získávali bobříky, např. bobříka šikovnosti nebo pravěké mluvy. Ale hlavně - navazovala se nová přátelství a kamarádství.
Všichni jsme si letošní tábor moc užili. Snad to bylo dlouhou pauzou mezi tábory nebo tím dlouhým odloučením dětí navzájem, ale letošní tábor byl jeden z nejpovedenějších. A za to patří velké poděkování především hlavním organizátorům této akce, manželům Peškovým, a také všem dospělákům, kteří neváhají svůj volný čas (a mnozí z nich i dovolenou) věnovat dětem. Ať už se o ně starají jako vedoucí nebo jim coby zdravotníci ošetřují drobná zranění, připravují pro děti výborná jídla nebo pro ně vytvářejí hry... Všichni dohromady - děti i dospělí - tvoří jednu velkou partu. A to je to velké kouzlo tábora.
Kouzlo zvané přátelství.
Mgr. Pavla Vopatová

16 bannerobedy2     logo eu logo_kraj.png     

MSMT.jpg sfzp.jpgenglishme-logo-transparent.pngsfzp2.jpgo2_chytra_skola.jpg   NPO.png          mezacek.jpg  NextGenerationEU.png