user_mobilelogo

clanek_plasy.jpg

Poslední dva roky života školy byly fatálně poznamenány COVID-19 a s tím souvisejícími karanténními a dalšími omezeními. Všem, žákům stejně jako učitelům, tedy stále víc chyběly společně strávené chvíle. V posledních měsících až nesnesitelně.

Proto všichni uvítali nápad zahájit, snad již konečně normální, nový školní rok výjezdem do rekreačního střediska Máj v Plasech v Plzeňském kraji. O tom, že se jedná o všeobecně kladně přijatý nápad svědčí skutečnost, že se podařilo během necelého měsíce naplnit požadovanou kapacitu rekreačního střediska, a tak 20.září 2021 vyrazilo přes 250 dětí šesti autobusy na cestu.

Díky dobře vybavenému malebnému středisku uprostřed lesů a také díky štěstěně, která nám přihrála super počasí, mohly děti zažívat dny plné aktivit. Dopoledne trávily se svými učiteli, kteří s nimi podnikli řadu výletů. Největší úspěch měla asi návštěva ZOO a minigolfu v Plasích. Krásné byly také prohlídky kláštera v Plasích, muzea a galerie v Mariánské Týnici, interaktivní expozice stavitelství v Plasích a muzea těžby borové smoly v Lomanech. Kromě výletů žáci dopoledne trávili také sportovními turnaji a hrami na utužení kolektivu.

                Odpolední aktivity byly naplněny soutěžemi a spoustou her pod společným názvem „Za slávu Říma – příběh gladiátora v prachu arény“. Nechyběl však ani táborák se společným zpěvem písní, pohádkový les, stezka odvahy a další. Děti si pochvalovaly také místní kuchyň. Kuchaři pro ně připravili kromě tradičních oblíbených jídel také dvě snídaně formou švédských stolů a rautovou večeři či koblížkovou párty.

                Po krásném týdnu stráveném se svými spolužáky, učiteli a příjemnými vychovateli se žáci vrátili domů unaveni, ale plni nových dojmů a zážitků.

Mgr. Dana Šudomová, učitelka ZŠ a MŠ Meziboří

16 bannerobedy2 logo eu  vzp certifikati2 mezacek.jpglogo_kraj.png  sfzp2.jpg  sfzp.jpg englishme-logo-transparent.png